Ingatlanjogi Tanácsadás

Külföldön élek, és nővéremet hatalmaznám meg a magyarországi ingatlanom eladásával. A konzul előtt mindkettőnk aláírása szükséges? Van egyéb formai követelmény?


Tisztelt Ügyvéd Úr! Tanácsát szeretném kérni amennyiben lehetséges. H. Veronika vagyok, E.-ben van eladó ingatlanom. Jelenleg az Egyesült Királyságban élek. Van egy vevő jelentkező, aki szándékozik megvenni az ingatlant. Én jelenleg 8 hónapos kismama vagyok és nem tudok Magyarországra utazni, hogy személyesen jelen legyek. Nőverem aki társtulajdonos (szinten az Egyesült Királyság területén él) viszont haza tud menni. A nagykövetségen már megkaptam az időpontot, hogy a meghatalmazást a konzul előtt aláírjam, melyben nővéremet meghatalmazom, hogy nevemben eljárjon az ügylet lebonyolítása során. Kérdésem az lenne, hogy a meghatalmazást csak nekem kell aláírni mint meghatalmazónak, vagy nővéremnek is alá kell írnia mint meghatalmazott a konzul előtt. Illetve van-e még valami formai követelmény, aminek eleget kell tennünk, hogy a papírok rendben legyenek? Várom válaszát. Köszönettel, H. Veronika


Tisztelt Veronika!

Semmi akadálya annak, hogy mindketten aláírják az okiratot, azonban mivel a konzul általi hitelesítésért aláírásonként kell díjat fizetni, javaslom, hogy csak Ön írja azt alá. A nővére akár az adásvételi szerződésbe foglalt nyilatkozatával is elfogadhatja a megbízást. Amennyiben a meghatalmazást nem az adásvételi szerződést szerkesztő ügyvéd készítette, ügyeljenek arra, hogy a meghatalmazás tartalmazza mindkettejük teljes nevét, születési nevét, születési helyét és idejét, személyi azonosítóját, lakcímét, édesanyjuk születési nevét, valamint az ingatlan tulajdoni lap szerinti adatait.
A meghatalmazás alakszerűségével kapcsolatosan, kérem olvassa el a 223. kérdésre adott válaszban írtakat!

Tisztelettel,

Megosztom